Yüzde 30 Büyüyen Woodtech Fuarı’nda 2.5 Milyar Tl'lik Ticaret Hacmine Ulaşıldı - Haber & Duyuru - Medya Arşivi
Yüzde 30 Büyüyen Woodtech Fuarı’nda 2.5 Milyar Tl'lik Ticaret Hacmine Ulaşıldı

Ağaç işleme makine sektörünün Avrasya’daki en büyük ihtisas fuarı olan WoodTech, bu yıl 98 ülkeden toplam 22.381 ziyaretçiyi ağırladı. 19-23 Ekim 2023 tarihlerinde İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 36. kez kapılarını açan fuar, 2022 yılına göre yüzde 30 oranında büyüme sağladı.

Yüzde 30 Büyüyen Woodtech Fuarı’nda 2.5 Milyar Tl'lik Ticaret Hacmine UlaşıldıRX Tüyap’ın uluslararası deneyimi ve Ağaç İşleme Makine Sanayicileri Derneği’nin (AİMSAD) sektör duayenliği ve birleştirici gücüyle düzenlenen WoodTech Fuarı’nda 2,5 milyar TL’lik ticaret hacmi yakalandı. Fuar, Türkiye içinden ve dışından sektörün önde gelen firmalarına ev sahipliği yaptı.  

320’den fazla firma katıldı
RX Tüyap Genel Müdürü Berkan Öner, fuarın 2022 yılına göre yüzde 30 oranında büyüme gösterdiğini belirterek, “Fuarımız 36. edisyonunda 320’den fazla firma ve firma temsilciğine ve 1000’e yakın makineye ev sahipliği yaptı. Türkiye dahil 98 ülkeden 3.881’i uluslararası ziyaretçi olmak üzere 22.381 ziyaretçiyi ağırladı. 300’den fazla uluslararası VIP alım heyeti de fuar için İstanbul’a geldi. 2024 yılında 12-16 Ekim tarihlerinde kapılarını açacak fuarımızda hem yabancı ziyaretçi sayısında hem de ticaret hacmimizde en az yüzde 20 artış hedefi koyduk” dedi.

Ağaç işleme sektörünün potansiyeli çok yüksek
AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Toktaş, “WoodTech’in sektör ihracatına katkısı büyük. Geçen seneyi 152 milyon dolar ihracatla kapatan sektörümüzün 2023’ü 170 milyon dolar ihracatla kapatacağını öngörüyoruz. Bunun sinyallerini WoodTech’teki yabancı iştahından aldık. Türkiye’nin, ağaç işleme makineleri sektöründe dünyada söz sahibi ülke konumuna gelme potansiyeli çok yüksek” diye konuştu. 

10 salonda düzenlenen fuarda; orman, tomruk ve kereste ürünleri için makine ve ekipmanları, ağaç işleme makinesi ve ekipmanları, yüzey işlem makine ve ekipmanları, ambalajlamada kullanılan makine ve ekipmanları, konveyör, taşıma, depolama ekipmanları, kesici takım, tutucu takım ve diğer ekipmanlar, toz toplama, havalandırma ve filtre sistemleri, kurutma fırınları, emprenye sistemleri ve enerji kazanları, endüstriyel ve sektörel yazılımlar bir arada sergilendi. 

Ağaç işleme sektöründen yerli ve yabancı profesyonelleri bir araya getiren WoodTech Fuarı’nın bir sonraki buluşması 12-16 Ekim 2024 tarihleri arasında her zamanki adresi olan İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.
Uzman Ekibimiz İle Profesyonel Çözümler
Uzman Ekibimiz ile Profesyonel Çözümler Gelişen teknolojimiz ile yenilikçi alanında uzman profesyonel ekimiz ile kaliteli ürün, kaliteli hizmet anlayışıyla tüketicilerimize kaliteli satış personelimizle sizlerin yanındayız.
Birikim ve Deneyim 12 yılBirikim ve Deneyim
Stok Ürün 250 bin m²Stok Ürün
Çeşit Ürün 250 +Çeşit Ürün
Müşteri Memnuniyeti 100 %Müşteri Memnuniyeti
Akdem Orman Ürünleri İç ve Dış Tic. San. Ltd. Şti. Akdem Orman Ürünleri İç ve Dış Tic. San. Ltd. Şti. Akdem Orman Ürünleri İç ve Dış Tic. San. Ltd. Şti. Akdem Orman Ürünleri İç ve Dış Tic. San. Ltd. Şti. Akdem Orman Ürünleri İç ve Dış Tic. San. Ltd. Şti. Akdem Orman Ürünleri İç ve Dış Tic. San. Ltd. Şti. Akdem Orman Ürünleri İç ve Dış Tic. San. Ltd. Şti. Akdem Orman Ürünleri İç ve Dış Tic. San. Ltd. Şti. Akdem Orman Ürünleri İç ve Dış Tic. San. Ltd. Şti. Akdem Orman Ürünleri İç ve Dış Tic. San. Ltd. Şti. Akdem Orman Ürünleri İç ve Dış Tic. San. Ltd. Şti. Akdem Orman Ürünleri İç ve Dış Tic. San. Ltd. Şti. Akdem Orman Ürünleri İç ve Dış Tic. San. Ltd. Şti. Akdem Orman Ürünleri İç ve Dış Tic. San. Ltd. Şti. Akdem Orman Ürünleri İç ve Dış Tic. San. Ltd. Şti. Akdem Orman Ürünleri İç ve Dış Tic. San. Ltd. Şti. Akdem Orman Ürünleri İç ve Dış Tic. San. Ltd. Şti. Akdem Orman Ürünleri İç ve Dış Tic. San. Ltd. Şti. Akdem Orman Ürünleri İç ve Dış Tic. San. Ltd. Şti. Akdem Orman Ürünleri İç ve Dış Tic. San. Ltd. Şti.